Jak si zabezpečit počítač s Microsoft Windows

Jak si zabezpečit počítač s MS Windows

Několik rad, jak si zabezpečit Váš počítač s operačním systémem Microsoft Windows.

Ikona tašky Zabezpečení v několika hlavních bodech:

  1. Aktualizujte – Automatické aktualizace operačního systému i programů třetích stran zajistí, že bude mít vždy nejnovější verzi programu, ve které bude opravena většina známých chyb a zranitelností.
    Poznámka: Automatické aktualizace operačního systému kontrolují legálnost (pravost) Vašeho operačního systému a v případě, že je systém nelegální, může dojít k omezení jeho funkčnosti!
  2. Používejte antivirový program – Dobrý antivirový program je základním kamenem bezpečného počítače. Ochrání Vás před viry, červy, trojskými koni, spywarem a dalšími hrozbami, které číhají na Internetu. V současné době existuje spousta profesionálních antivirových programů, které je možné pro nekomerční použití stáhnout a užívat zdarma.
    Kvalitní antivirové programy v českém jazyce a zdarma:

  3. Chovejte se zodpovědně – Neinstalujte programy stažené z pochybných stránek, nespouštějte ani neotevírejte přílohy podezřelých emailů, nezadávejte své osobní údaje na nedůvěryhodných stránkách a nereagujte na nevyžádanou poštu (akorát tím zasilatelům těchto emailů potvrdíte, že je Vaše emailová adresa pořád aktivní). Buďte nedůvěřiví a obezřetní. Pokud se nebudete chovat bezhlavě, významně tím snížíte bezpečnostní riziko.

Ikona knihy Návody jinde na Internetu

Návod jak si zabezpečit počítač s MS Windows na stránkách Jak na počítač

Článek na webu Časopisu Jak na počítač:

Návod jak nainstalovat antivirový program avast!

Dokument z České zemědělské univerzity:

Powered by WordPress | Designed by: Premium Themes | Thanks to All Premium Themes, wordpress themes 2011 and